Vishay Semiconductor Opto Division
Produkt-Nr.:
TLMB1100-GS08
Hersteller:
Paket:
0603
Charge:
-
Beschreibung:
LED BLUE 0603 SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Wavelength - Dominant | 466nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | - |
| Viewing Angle | 160° |
| Color | Blue |
| Current - Test | 10mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Millicandela Rating | 5mcd |
| Product Status | Obsolete |
| Height (Max) | 0.65mm |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | Vishay Semiconductor Opto Division |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.9V |
| Features | - |
| Lens Color | - |
| Wavelength - Peak | 428nm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 1.60mm x 0.80mm |
| Base Product Number | TLMB1100 |