Vishay Semiconductor Opto Division
Produkt-Nr.:
TLMP1100-GS08
Hersteller:
Paket:
0603
Charge:
-
Beschreibung:
LED GREEN 0603 SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.5225
$0.5225
10
$0.3211
$3.211
100
$0.184585
$18.4585
1000
$0.144428
$144.428
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Wavelength - Dominant | 561nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | - |
| Viewing Angle | 160° |
| Color | Green |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Millicandela Rating | 15mcd |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Height (Max) | 0.65mm |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | Vishay Semiconductor Opto Division |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.1V |
| Features | - |
| Lens Color | - |
| Wavelength - Peak | 562nm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 1.60mm x 0.80mm |
| Base Product Number | TLMP1100 |