C&K
Produkt-Nr.:
TLS A 040J LFS
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH TACT 4N J LEADS SMT SOFT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.8645
$0.8645
10
$0.836
$8.36
25
$0.7809
$19.5225
100
$0.678205
$67.8205
250
$0.617158
$154.2895
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Ingress Protection | IP54 - Dust Protected, Water Resistant |
| Actuator Length, Right Angle | - |
| Product Status | Active |
| Actuator Orientation | Top Actuated |
| Operating Force | 407gf |
| Mfr | C&K |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | - |
| Contact Rating @ Voltage | 0.05A @ 16VDC |
| Illumination Type, Color | - |
| Switch Travel | 0.90mm |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Actuator Height off PCB, Vertical | 3.95mm |
| Termination Style | J Lead |
| Actuator Type | Standard |
| Circuit | SPST-NO |
| Outline | 8.40mm x 8.00mm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Mechanical Life | 500,000 Cycles |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | TLS |
| Switch Function | Off-Mom |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | TLS A 040 |
| Actuator Material | - |