Vishay Semiconductor Opto Division
Produkt-Nr.:
TLSV5100
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
LED GREEN/RED DIFFUSED T/H
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.6555
$0.6555
10
$0.4275
$4.275
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Wavelength - Dominant | 569nm Green, 619nm Red |
| Configuration | Common Cathode |
| Lens Transparency | Diffused |
| Viewing Angle | 100° |
| Color | Green, Red |
| Current - Test | 10mA Green, 10mA Red |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 5.00mm L x 2.50mm W |
| Millicandela Rating | 1mcd Green, 1mcd Red |
| Product Status | Obsolete |
| Height (Max) | 14.20mm |
| Supplier Device Package | - |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | - |
| Package / Case | Radial - 3 Lead, Formed |
| Mfr | Vishay Semiconductor Opto Division |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.4V Green, 2V Red |
| Features | - |
| Lens Color | - |
| Wavelength - Peak | 565nm Green, 635nm Red |
| Package | Bulk |
| Lens Size | 5.00mm x 2.50mm |
| Base Product Number | TLSV5100 |