Vishay Semiconductor Opto Division
Produkt-Nr.:
TLVD42Q1S2
Hersteller:
Paket:
3mm
Charge:
-
Beschreibung:
LED RED CLEAR 3MM T/H
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Wavelength - Dominant | 640nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 170° |
| Color | Red |
| Current - Test | 15mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | - |
| Millicandela Rating | 80mcd |
| Product Status | Obsolete |
| Height (Max) | 4.90mm |
| Supplier Device Package | 3mm |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Series | TLVD42 |
| Package / Case | Radial |
| Mfr | Vishay Semiconductor Opto Division |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.8V |
| Features | - |
| Lens Color | - |
| Wavelength - Peak | 650nm |
| Package | Bulk |
| Lens Size | 3mm, T-1 |
| Base Product Number | TLVD42 |