TLZ47-GS18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
TLZ47-GS18
Paket:
SOD-80 MiniMELF
Beschreibung:
DIODE ZENER 47V 500MW SOD80
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-80 MiniMELF
Current - Reverse Leakage @ Vr 40 nA @ 41.8 V
Series TLZ
Package / Case DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 47 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms