TM18VP6FF100Q8
Banner Engineering Corporation
Produkt-Nr.:
TM18VP6FF100Q8
Beschreibung:
EZ BEAM TM18: FIXED FIELD BACKGR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Ingress Protection IEC IP67, IEC IP69K
Response Time 1.5ms, 3ms
Sensing Distance 3.937" (100mm)
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON
Sensing Method Background Suppression
Light Source Red (660nm)
Product Status Active
Connection Method Connector
Series TM18
Voltage - Supply 10V ~ 30V