C&K
Produkt-Nr.:
TMCGF5ST1040C
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$7.562
$7.562
10
$6.05055
$60.5055
25
$5.74826
$143.7065
50
$5.59683
$279.8415
100
$4.84044
$484.044
250
$4.53796
$1134.49
500
$4.311062
$2155.531
1000
$4.159794
$4159.794
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 0.600" (15.2mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Release Force | 28gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 1A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Series | TM |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 90gf |
| Overtravel | 0.035" (0.9mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | C&K |
| Pretravel | 0.080" (2.0mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | TMCGF5 |
| Differential Travel | 0.013" (0.33mm) |