C&K
Produkt-Nr.:
TMCJD6ST1440C
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$7.98
$7.98
10
$6.3802
$63.802
25
$6.06176
$151.544
50
$5.90216
$295.108
100
$5.10454
$510.454
250
$4.785492
$1196.373
500
$4.546225
$2273.1125
1000
$4.38671
$4386.71
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 0.745" (18.9mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Release Force | 20gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Actuator Type | Lever, Simulated Roller |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC), 500mA (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Series | TM |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 90gf |
| Overtravel | 0.062" (1.6mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | C&K |
| Pretravel | 0.140" (3.6mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | TMCJD6 |
| Differential Travel | 0.050" (1.3mm) |