C&K
Produkt-Nr.:
TMCJG6VP0010Y
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SNAP SWITCH 150GF 15A @ 125VAC S
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$6.9825
$6.9825
10
$5.5822
$55.822
25
$5.30328
$132.582
50
$5.16363
$258.1815
100
$4.465855
$446.5855
250
$4.186764
$1046.691
500
$3.977441
$1988.7205
1000
$3.837876
$3837.876
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 0.579" (14.7mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Release Force | 60gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 15A (AC), 500mA (DC) |
| Circuit | SPST-NO |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Series | TM |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | Off-Mom |
| Operating Force | 150gf |
| Overtravel | 0.035" (0.9mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 150,000 Cycles |
| Mfr | C&K |
| Pretravel | 0.055" (1.4mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | TMCJG6 |
| Differential Travel | 0.013" (0.33mm) |