STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
TMMBAT48FILM
Hersteller:
Paket:
Mini MELF
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE SCHOTT 40V 350MA MINI MELF
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.4655
$0.4655
10
$0.3762
$3.762
100
$0.256215
$25.6215
500
$0.192128
$96.064
1000
$0.144106
$144.106
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 10 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 20pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Mini MELF |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 25 µA @ 40 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-213AA (Glass) |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 750 mV @ 200 mA |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 125°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 350mA |
| Base Product Number | TMMBAT48 |