Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
TN0200K-T1-E3
Hersteller:
Paket:
SOT-23-3 (TO-236)
Charge:
-
Beschreibung:
MOSFET N-CH 20V SOT23-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 2 nC @ 4.5 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 400mOhm @ 600mA, 4.5V |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 (TO-236) |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1V @ 50µA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 20 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | Vishay Siliconix |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 730mA (Ta) |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Base Product Number | TN0200 |