Zuhause / SCRs / TN1605H-8G-TR
minImg
TN1605H-8G-TR
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
TN1605H-8G-TR
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
D²PAK
Beschreibung:
16 A 800 V HIGH TEMPERATURE SCR
Auf Lager : 1970
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Off State (Max) 1 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 30 mA
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 8 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.55 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 10 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D²PAK
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mfr STMicroelectronics
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 16 A
Base Product Number TN1605
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 160A, 177A