STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
TN1605H-8G-TR
Hersteller:
Paket:
D²PAK
Charge:
-
Beschreibung:
16 A 800 V HIGH TEMPERATURE SCR
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.4345
$1.4345
10
$1.1704
$11.704
100
$0.910575
$91.0575
500
$0.771837
$385.9185
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Off State (Max) | 1 µA |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 30 mA |
| SCR Type | Standard Recovery |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.3 V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 8 mA |
| Voltage - On State (Vtm) (Max) | 1.55 V |
| Current - On State (It (AV)) (Max) | 10 A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D²PAK |
| Voltage - Off State | 800 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 16 A |
| Base Product Number | TN1605 |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 160A, 177A |