STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
TN1605H-8I
Hersteller:
Paket:
TO-220AB Insulated
Charge:
-
Beschreibung:
16 A 800 V HIGH TEMPERATURE SCR
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.501
$1.501
10
$1.2293
$12.293
100
$0.95627
$95.627
500
$0.810559
$405.2795
1000
$0.660278
$660.278
2000
$0.621576
$1243.152
5000
$0.591974
$2959.87
10000
$0.571358
$5713.58
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 35 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.3 V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 35 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AB Insulated |
| Voltage - Off State | 800 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tube |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 16 A |
| Base Product Number | TN1605 |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 160A, 168A |