STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
TN4035HA-8GY-TR
Hersteller:
Paket:
D²PAK
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
Linear IC's
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Off State (Max) | 6 µA |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 75 mA |
| SCR Type | Standard Recovery |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.3 V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 35 mA |
| Voltage - On State (Vtm) (Max) | 1.5 V |
| Current - On State (It (AV)) (Max) | 25 A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D²PAK |
| Voltage - Off State | 800 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101, ECOPACK®2 |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 40 A |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 600A, 658A |