Zuhause / SCRs / TN4050HP-12WY
minImg
TN4050HP-12WY
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
TN4050HP-12WY
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
TO-247-3
Beschreibung:
1200 V, 40 A AUTOMOTIVE GRADE AE
Auf Lager : 211
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Off State (Max) 5 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 100 mA
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.55 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 25 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-247-3
Voltage - Off State 1.2 kV
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-247-3
Mfr STMicroelectronics
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 40 A
Base Product Number TN4050
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 400A, 440A