TNPW12068K35BEEA
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
TNPW12068K35BEEA
Beschreibung:
RES 8.35K OHM 0.1% 1/4W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 8.35 kOhms
Series TNPW e3
Power (Watts) 0.25W, 1/4W