Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
TPC11CAHM3/H
Hersteller:
Paket:
TO-277A (SMPC)
Charge:
-
Beschreibung:
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC TO277A
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.874
$0.874
10
$0.779
$7.79
100
$0.60762
$60.762
500
$0.50198
$250.99
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Bidirectional Channels | 1 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 96.2A |
| Applications | Automotive |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 10.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | 1500W (1.5kW) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) |
| Series | Automotive, AEC-Q101, PAR®, eSMP® |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 15.6V |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 9.4V |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | TPC11 |