Toshiba Semiconductor and Storage
Produkt-Nr.:
TPH2R306NH1,LQ
Hersteller:
Paket:
8-SOP Advance (5x5.75)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
UMOS9 SOP-ADV(N) PD=170W F=1MHZ
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.4345
$1.4345
10
$1.1894
$11.894
100
$0.94677
$94.677
500
$0.801078
$400.539
1000
$0.679706
$679.706
2000
$0.645724
$1291.448
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 6100 pF @ 30 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 72 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 2.3mOhm @ 50A, 10V |
| Supplier Device Package | 8-SOP Advance (5x5.75) |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 1mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60 V |
| Series | U-MOSVIII-H |
| Power Dissipation (Max) | 800mW (Ta), 170W (Tc) |
| Package / Case | 8-PowerTDFN |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 136A (Tc) |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 6.5V, 10V |
| Package | Tape & Reel (TR) |