Toshiba Semiconductor and Storage
Produkt-Nr.:
TPH5200FNH,L1Q
Hersteller:
Paket:
8-SOP Advance (5x5)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
MOSFET N-CH 250V 26A 8SOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.6695
$2.6695
10
$2.40065
$24.0065
100
$1.92926
$192.926
500
$1.585094
$792.547
1000
$1.313366
$1313.366
2000
$1.222792
$2445.584
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 2200 pF @ 100 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 22 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 52mOhm @ 13A, 10V |
| Supplier Device Package | 8-SOP Advance (5x5) |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 1mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 250 V |
| Series | U-MOSVIII-H |
| Power Dissipation (Max) | 78W (Tc) |
| Package / Case | 8-PowerVDFN |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 26A (Tc) |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | TPH5200 |