TPN1600ANH,L1Q
Toshiba Semiconductor and Storage
Produkt-Nr.:
TPN1600ANH,L1Q
Paket:
8-TSON Advance (3.1x3.1)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N CH 100V 17A 8TSON-ADV
Auf Lager : 2115
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1600 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 19 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 16mOhm @ 8.5A, 10V
Supplier Device Package 8-TSON Advance (3.1x3.1)
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 200µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series U-MOSVIII-H
Power Dissipation (Max) 700mW (Ta), 42W (Tc)
Package / Case 8-PowerVDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Toshiba Semiconductor and Storage
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 17A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V