Toshiba Semiconductor and Storage
Produkt-Nr.:
TPN7R504PL,LQ
Hersteller:
Paket:
8-TSON Advance (3.1x3.1)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
MOSFET N-CH 40V 38A 8TSON
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.5605
$0.5605
10
$0.48355
$4.8355
100
$0.33459
$33.459
500
$0.279604
$139.802
1000
$0.237956
$237.956
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 175°C |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 2040 pF @ 20 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 24 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 7.5mOhm @ 19A, 10V |
| Supplier Device Package | 8-TSON Advance (3.1x3.1) |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.4V @ 200µA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 40 V |
| Series | U-MOSIX-H |
| Power Dissipation (Max) | 610mW (Ta), 61W (Tc) |
| Package / Case | 8-PowerVDFN |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 38A (Tc) |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 4.5V, 10V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | TPN7R504 |