TPN8R903NL,LQ
Toshiba Semiconductor and Storage
Produkt-Nr.:
TPN8R903NL,LQ
Paket:
8-TSON Advance (3.1x3.1)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 30V 20A 8TSON
Auf Lager : 8796
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 820 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 9.8 nC @ 4.5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8.9mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package 8-TSON Advance (3.1x3.1)
Vgs(th) (Max) @ Id 2.3V @ 100µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series U-MOSVIII-H
Power Dissipation (Max) 700mW (Ta), 22W (Tc)
Package / Case 8-PowerVDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Toshiba Semiconductor and Storage
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 20A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V