Microsemi Corporation
Produkt-Nr.:
TPR175
Hersteller:
Paket:
55CX
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
RF TRANS NPN 55V 1.09GHZ 55CX
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | 200°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 1.03GHz ~ 1.09GHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 9A |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 55V |
| Supplier Device Package | 55CX |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | 55CX |
| Power - Max | 290W |
| Mfr | Microsemi Corporation |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | - |
| Package | Bulk |
| Gain | 8dB ~ 9dB |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 10 @ 20mA, 5V |