Texas Instruments
Produkt-Nr.:
TPS77533DR
Hersteller:
Paket:
8-SOIC
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 8SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.8785
$2.8785
10
$2.58685
$25.8685
25
$2.4453
$61.1325
100
$2.11926
$211.926
250
$2.01058
$502.645
500
$1.804088
$902.044
1000
$1.52152
$1521.52
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 125 µA |
| PSRR | 60dB (100Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 10V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Control Features | Enable, Reset |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.29V @ 500mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | TPS77533 |