Texas Instruments
Produkt-Nr.:
TPS7A2012PDBVR
Hersteller:
Paket:
SOT-23-5
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR 1.2V 300MA SOT23-5
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
3000
$0.160797
$482.391
6000
$0.150423
$902.538
15000
$0.140049
$2100.735
30000
$0.132791
$3983.73
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 15 µA |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| PSRR | 65dB ~ 40dB (100Hz ~ 1MHz) |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 300mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 2 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.355V @ 300mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | TPS7A2012 |