Texas Instruments
Produkt-Nr.:
TPS92511DDA
Hersteller:
Paket:
8-SO PowerPad
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC LED DRV RGLTR PWM 8SOPWRPAD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.5295
$1.5295
10
$1.36705
$13.6705
25
$1.29732
$32.433
100
$1.06571
$106.571
250
$0.996246
$249.0615
500
$0.880403
$440.2015
1000
$0.695058
$695.058
2500
$0.648717
$1621.7925
5000
$0.616284
$3081.42
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Applications | Lighting |
| Voltage - Supply (Min) | 4.5V |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SO PowerPad |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 8-PowerSOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply (Max) | 65V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | Texas Instruments |
| Frequency | 500kHz |
| Dimming | Analog, PWM |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 500mA |
| Base Product Number | TPS92511 |