Texas Instruments
Produkt-Nr.:
TPS92512HVDGQT
Hersteller:
Paket:
10-HVSSOP
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC LED DRVR RGLTR PWM 10HVSSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.641
$2.641
10
$2.37025
$23.7025
25
$2.24086
$56.0215
100
$1.94199
$194.199
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Applications | Lighting |
| Voltage - Supply (Min) | 4.5V |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-HVSSOP |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 10-PowerTFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage - Supply (Max) | 60V |
| Voltage - Output | 65V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Frequency | 2MHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 2.5A (Switch) |
| Base Product Number | TPS92512 |