TSM060NB06CZ C0G
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
TSM060NB06CZ C0G
Paket:
TO-220
Beschreibung:
60V, 111A, SINGLE N-CHANNEL POWE
Auf Lager : 3970
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6842 pF @ 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 103 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 6mOhm @ 13A, 10V
Supplier Device Package TO-220
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series -
Power Dissipation (Max) 2W (Ta), 156W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 13A (Ta), 111A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 7V, 10V