TSM076NH04LDCR RLG
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
TSM076NH04LDCR RLG
Paket:
8-PDFNU (5x6)
Beschreibung:
40V, 34A, DUAL N-CHANNEL POWER M
Auf Lager : 4990
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1344pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 22.4nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7.6mOhm @ 17A, 10V
Supplier Device Package 8-PDFNU (5x6)
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40V
Series PerFET™
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 55.6W (Tc)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 14A (Ta), 34A (Tc)