TSM301K12CQ RFG
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
TSM301K12CQ RFG
Paket:
6-TDFN (2x2)
Beschreibung:
MOSFET P-CH 20V 4.5A 6TDFN
Auf Lager : 7466
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5.2 pF @ 6 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 10 nC @ 5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 94mOhm @ 2.8A, 4.5V
Supplier Device Package 6-TDFN (2x2)
Vgs(th) (Max) @ Id 500mV @ 250µA (Min)
Drain to Source Voltage (Vdss) 20 V
Series -
Power Dissipation (Max) 6.5W (Tc)
Package / Case 6-VDFN Exposed Pad
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 4.5A (Ta)
Vgs (Max) ±12V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 1.8V, 4.5V