TSZL52C3V3 RWG
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
TSZL52C3V3 RWG
Paket:
1005
Beschreibung:
DIODE ZENER 3.3V 200MW 1005
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1005
Current - Reverse Leakage @ Vr 25 µA @ 1 V
Series -
Package / Case 1005 (2512 Metric)
Power - Max 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms