Zuhause / SCRs - Modules / TT162N16KOFKHPSA1
minImg
TT162N16KOFKHPSA1
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
TT162N16KOFKHPSA1
Beschreibung:
TT1PHACONTRTHYRISTMODULE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max) 200 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 150 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 162 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Number of SCRs, Diodes 2 SCRs
Voltage - Off State 1.6 kV
Series -
Package / Case Module
Mfr Analog Devices Inc.
Package Tray
Structure Common Cathode - All SCRs
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 5200A @ 50Hz