Zuhause / SCRs - Modules / TT330N16KOFHPSA2
minImg
TT330N16KOFHPSA2
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
TT330N16KOFHPSA2
Beschreibung:
SCR MODULE 1.6KV 520A MODULE
Auf Lager : 17
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 130°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 300 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 200 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 330 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of SCRs, Diodes 2 SCRs
Voltage - Off State 1.6 kV
Mfr Infineon Technologies
Package Bulk
Structure Series Connection - All SCRs
Current - On State (It (RMS)) (Max) 520 A
Base Product Number TT330N16
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) -