Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
TZ600N14KOFHPSA1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SCR MODULE 1.6KV 1050A MODULE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 135°C |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 300 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 2.2 V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 250 mA |
| Current - On State (It (AV)) (Max) | 669 A |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Number of SCRs, Diodes | 1 SCR |
| Voltage - Off State | 1.6 kV |
| Series | - |
| Package / Case | Module |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Package | Bulk |
| Structure | Single |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 1050 A |
| Base Product Number | TZ600N |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 17A @ 50Hz |