UAQ2G680MHD3
Nichicon
Produkt-Nr.:
UAQ2G680MHD3
Beschreibung:
CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.102" (28.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 68 µF