NKK Switches
Produkt-Nr.:
UB215KKW015C-1JC
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$9.177
$9.177
1000
$8.110625
$8110.625
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | LED, Red |
| Operating Temperature | -25°C ~ 50°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Square, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Square - 17.40mm x 17.40mm |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 1.85 VDC |
| Series | UB2 |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Type | Standard, Illuminated |
| Switch Function | On-Mom |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Push Button, Debounce Circuit |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Clear (Red Filter/Diffuser) |
| Base Product Number | UB215KK |