NKK Switches
Produkt-Nr.:
UB216SKG035C-1JC
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$14.2785
$14.2785
10
$12.8003
$128.003
25
$12.23752
$305.938
50
$11.60463
$580.2315
100
$11.18264
$1118.264
250
$10.479374
$2619.8435
500
$9.705732
$4852.866
1000
$8.704375
$8704.375
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | LED, Red |
| Operating Temperature | -25°C ~ 50°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Square, Button |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Current Rating (Amps) | 0.4VA (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Through Hole |
| Mechanical Life | 200,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 1.85 VDC |
| Series | UB2 |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Type | Standard, Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 28 V |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Sealed - Fully |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Clear (Red Filter/Diffuser) |
| Base Product Number | UB216SK |