UBC1A102MNS1ZD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBC1A102MNS1ZD
Beschreibung:
CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.535" L x 0.535" W (13.60mm x 13.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 603 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 900 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1000 µF