UBC1A332MNS1MS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBC1A332MNS1MS
Beschreibung:
CAP ALUM 3300UF 20% 10V SMD
Auf Lager : 31
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.886" (22.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.752" L x 0.752" W (19.10mm x 19.10mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 938 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.4 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3300 µF