UBC1E221MNS1GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBC1E221MNS1GS
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 100.5 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 150 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF