UBT1A221MPD8TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBT1A221MPD8TD
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL
Auf Lager : 1290
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 170 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 340 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 260 mOhms