UBT1A222MHD8
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBT1A222MHD8
Beschreibung:
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.172 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 125°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.75 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2200 µF
Package Bulk
Impedance 33 mOhms