UBT1A331MPD8TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBT1A331MPD8TD
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL
Auf Lager : 839
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 310 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 620 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 150 mOhms