UBT1E102MHD8TO
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBT1E102MHD8TO
Beschreibung:
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Auf Lager : 8376
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.173 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 125°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.75 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1000 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 33 mOhms