UBT1H102MHD8
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBT1H102MHD8
Beschreibung:
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
Auf Lager : 299
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.628 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 125°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.43 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 31 mOhms