UBT1K101MPD8
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBT1K101MPD8
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 80V RADIAL
Auf Lager : 1123
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 395 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 790 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 100 µF
Package Bulk
Impedance 390 mOhms