UBT2D101MHD8TN
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBT2D101MHD8TN
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL
Auf Lager : 251
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 329 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UBT
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 493.5 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 100 µF