UBT2D220MPD8TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBT2D220MPD8TD
Beschreibung:
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL
Auf Lager : 150
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 126 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 226.8 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF