UBT2E100MPD8TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBT2E100MPD8TD
Beschreibung:
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL
Auf Lager : 480
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 78 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 140.4 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF